Nasıl çalışır

İşler ciddileşmeden önce kasları harekete geçirip ısındırmak için ideal yol arkadaşı

Kasları esnetmek, germek ve ısındırmak, herhangi bir spor aktivitesinde yer almanın olmazsa olmazlarındandır. ANDUFLEX, ısınma seanslarının etkilerini ve kas dayanıklılığını artırmak için planlanmış ve tasarlanmıştır. ANDUFLEX, şimdiden futbolcular ve onların antrenörleri tarafından sahaya çıkmadan kas stimülasyonunun etkili bir yolu olarak benimsenmiştir. ANDUFLEX’in sırrı Andulasyon teknolojisinde yatmaktadır. Andulasyon ile üretilen titreşimler, vücudumuzun ürettiği enerjinin (adenozin trifosfat molekülleri veya ATP) üretimini uyaran elektriksel mikro akımlar üretirler.

Bunun için kızılötesi derin ısı, mekanik titreşimlerin vücudumuza girerek etkili bir nüfuz alanı oluşturmalarını kolaylaştırmaktadır. Bu süreç, hücrelerimizde bulunan enerji miktarının artmasını, dolayısıyla kaslara yenilenmiş enerji sağlayarak onların ısındırılmalarına yardımcı olunmasını sağlar (ayrıntılar için lütfen Andulasyon Prensipleri bölümünde bulunan 1 numaralı Prensibe göz atın).

Kan dolaşımı, vücudumuzun genel işlevselliği ve sağlığının önemli bir parçasıdır. Kalbimiz, dolaşım sistemimiz dahilinde ve kan damarları aracılığıyla kan pompalar, kırmızı kan hücrelerinin ise vücudumuzda bulunan organlara oksijen taşıyarak onlara canlılık ve enerji sağlamak gibi spesifik bir görevi bulunur. Andulasyon, uygulandığı bölgedeki arterler ve damarlardaki kan dolaşımının artmasına ve hızlanmasına yardımcı olur, böylece daha çok miktarda esansiyel besinin organlarımıza ulaşmasını ve aynı zamanda daha çok atık ürünün vücudumuzdan uzaklaştırılmasını sağlar. Bu, Andulasyonun üçüncü prensibidir (3 numaralı prensip) ve ANDUFLEX’in vücudumuzun canlılığını ve dayanıklılığını artırmaya nasıl yardımcı olabileceğini açıklamaktadır.


Nerede olursanı olun, toparlanma evresini hızlandırın

ANDUFLEX, gerçek faydasını antrenmandan sonra gösterir. Bunun nedeni de, siz oturup dinlenmeye başladığınızda, ANDUFLEX’in toparlanmanın büyük bir kısmını yaparak bu süreci hızlandırmaya yardımcı olmasına izin vermenizdir.

Andulasyon titreşimlerinin ve kızılötesi ışığın birleştirilmiş etkisinden kaynaklanan konsantre ısı, kan damarlarının genişlemesine yardımcı olur. Bu durum da kan dolaşımını hızlandırır ve besinlerin hücresel dokuların tamamına ulaşımını kolaylaştırır. Sonrasında ise lenfatik dolaşım uyarılır ve vücudumuzdaki atık ürünlerin yok edilme işleminin hız kazanmasının yanında kaslarımızda laktik asit birikimi de engellenmiş olur*.

Bu, özellikle kas sertliği ve kramplardan muzdarip olan insanlar için faydalıdır çünkü ANDUFLEX, akılcı egzersizlerle bu problemlerin önlenmesine yardımcı olabilir. ANDUFLEX’in etkileri, ağrılı kasların hafif bir şekilde esnetilmesi, gerdirilmesi, bol su içme ve yeterli miktarda dinlenme ile artmaktadır.

Gergin kasları dinlendirmek hiç bu kadar pratik olmamıştı

Herhangi ciddi bir antrenmanın ardından dinlenme ve toparlanma evreleri gelmektedir. Vücudunuzu kuvvetlendirmek için kaslarınızı nasıl dinlendirmeniz gerektiğini ve aynı zamanda stres seviyenizi nasıl düşüreceğinizi merak ediyorsanız, ANDUFLEX tam da aradığınız şey.

Bir antrenman sırasında kaslarınızı zorladığınız zaman, kas liflerinde mikroskobik yırtılmalara neden olursunuz. Bu küçük yırtıklar, iyileştikleri zaman öncekinden daha kuvvetli, güçlü bir hale gelirler. Tabii kaslarınıza toparlanmaları için gereken süreyi verirseniz. Toparlanma ve rejenerasyon evresi, kaslarımızın düzgün bir şekilde gerçekleştirilecek relaksasyonu aracılığıyla hızlandırılmaktadır.

Bu evrenin hızlandırılması, tam da Andulasyonun kullandığı titreşim ve kızılötesi derin-ısı kombinasyonuyla gerçekleşen durumdur; kaslara daha iyi bir kan akışı için kan damarlarını genişletir. Besinlerlerin emilimi gerçekleşir ve konforsuzluğa veya ağrıya neden olan her türlü kas gerilimi giderilir (4 numaralı prensip).

Anduflex Nasıl Çalışır?

AN­DU­FLEX®'in sağladığı temel faydalar

Kas stimülasyonu
  • Isınma sürecini hızlandırır
  • Performansı artırır
  • Sakatlık riskinin azaltılmasına yardımcı olur
Toparlanma sürecini hızlandırır
  • Kaslar daha çabuk rejenere olur
  • Atık ürünlerin imhasına katkıda bulunulur
  • Laktik asit birikimini azaltır
Relaksasyonu destekler
  • Kas gerilimini azaltır
  • Ağrıları dindirir, konforsuzluk hissini azaltır
  • Stresi azaltır

ANDUFLEX ® Nasıl Kullanılır?